AlbaniaForum

Mir se vini, shpresojm qe te argetoheni


You are not connected. Please login or register

Barcoleta shqip

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Barcoleta shqip prej Tue Feb 02, 2010 4:18 pm

Admin


Admin
DHËMBËT


Ç’të tha mami kur u ktheve në shtëpi dy ditë

pas kremtimit të matures?

-Asgjë.Këta dy dhëmbë edhe ashtu e kam

pasur ndermend t’I nxjerr!


Parku
-A të kujtohet I dashur,në këtë park ma ke

vjedhur puthjen e pare?-I thot gruaja burrit.

-Po si nuk më kujtohet e dashur-ia kthen burri.

Për shkak të asaj hajnie ende jam në burg.


Medicina
I SËMURI:Mjekët me të vërtet nuk janë

të nevojshëm.Simbas librave të medicines

njeriu mundet vetvetiu të shërohet.

MJEKU:Mirë e keni,mirpo kujdes,se për

një gabim shtypi mundeni të vdisni.


Emrat
Një grua në Austali I kishte nëntë fëmijë

dhe mendonte se kjo ishte e mjaftueshme.

Kur lindi fëmiu I dhjetë ia dha emrin FUND.

Mirëpo , pas një viti I lind edhe fëmiu I

njëmbëdhjetë të cilin e quajti POS SCRIPTUM.Mos U Shqetëso Baba
Një djalë vrapon I gëzuar te babai I tij.

-Baba , a do të më blesh një daulle?

-Do te bësh zhurmë more bir!

-Mos u shqetso,baba,do t’I bie kur të jesh në gjum.


Martesa
-Uh, sa kisha pasur deshire te martohesha me nje vajze, e cila ?do

mengjes do te ma sillte kafene ke krevat, thote nje pijanec.

-E une deshiroj ta gjej per grua vajzen, e cila ?cdo nat? do te ma

sillte krevatin ne kafene, thote pijaneci tjeter.Pse Eshte Me E Mire Birra Se Femra ?
1.Birra nuk flet

2.Birra eshte gjithmon e gatshme dhe e lengshme

3.Birra edhe kure eshte e ftohet eshte e mire bile edhe me e mira

4.Mund te pishe disa birra pernjeheresh dhe ska dem

5.Birra s behet kurre gjeloze ne nje birre tjeter

6.Kurr ska nevoj ti flasesh fjale te embla nje birre per tia zbutur

dhembjen

7.Birra,po kjo ta meson udhen

8.Birra mund te pihet kudo dhe kurdo

9.Me nje birrë je shume aktiv,i gjalle

10.Birra kurre s`te le shenja ne trup as ne goje

11.Nuk ke probleme gjuhesore me birrat e huaja

12.Birra s`kerkon amballazh te ri

13.S`ke nevoj te marresh birren me vete ne restoran,gjen atje

14.Birra nuk te shitet intelegjente

15.Dy gishta mjaftojne per nje pako prej 6 birrash

16.Birren mund ta pishe pa ja hequr tiketen

17.Edhe 95 vjeqar munde te pishe birre

18.S`ka nevoj te fiket drita per te pire nje birre

19.Birra e ka c`do her te njejten shije

20.Birra eshte gjithmone e mireseardhur

21.Nje birre mund te ndahet mes miqesh

22.Edhe ne varre mund te derdhet birra dhe te te freskoj

23.Nese birra ndonjeher jua merr mendjen , kjo ndodh vetem per pak kohe.
Polici

Dy te dehur ne rruge po ziheshin me njeri-tjetrin.
Njeri thoshte ajo qe eshte lart eshte hena,tjetri eshte dielli.
Shohin nje polic dhe e pyesin:
Hena apo dielli eshte ajo atje lart?
Nuk e di se nuk jam nga ky fshat -u thote polici.Ne nje fshat nje burre plak kishte ngelur ne maj te catise...
Kishte hypur i shkreti per te rregulluar tjegullat dhe nuk zbriste dot....
U Mblodh gjithe fdhati me shkalle e me dreq por spo e ndihmonin dot...
Nga fundi i dites vjen me budallai i fshatit dhe i thote te gjithve....
Po mire po kaq te trashe jeni gjithe keta burra? me jepni nje litar te gjate....Ata i dhane litarin...ai ja hodhi plakut dhe i tha kape...plaku e kapi...tani i tha atyre qe kishte ne krah terhiqeni..ata e terhoqen dhe plaku rra poshte...te gjithe u kthyen te inatosur nga ai gjysmaku...
Ai habitur foli....Uaaa po keshtu e nxorra nje nga pusi dje!!!!
__________________
Jeta është një lojë,... Luaje…
Jeta është një sfid,... Takoje….
Jeta është mundësi,... Pushtoje…Motra budallic

Qysh pe munesh mi thon motres ma t’madhe budallic, pi thot njona djalit t’vet. Shko thuj m’fal, apet s’pi dahet kjo djalit.
Shkon ky djali edhe I thot motres: Motër m’vjen keq qe je budallic...Provimi

A e dha provimin?
Jo, rash.
S’pe t’ves a ra po a e dha provimin.Dieta

Shkon ni skelet en ameltore edhe porosit ni torte.
Kamarieri e vet: A me shllag a pa shllag?
Normal qe pa shllag! A nuk pi sheh se jom tu majt diet a? I thot skeleti.
Gruja me grip

Shka ki qe ji ra mazun? Pi vet njoni shokin e vet.
Em ka dek gruja! Pi thot ky tipi.
Pi shkafit.
Pi Gripit!
Pi gripit? Le mer mes baj dert se I kalon.

Nazmija e Avnija ne New York

Nazmija e Avnija shkojn en New York edhe e marrin banesen en katin 100.
Dalin me ble dishka en qytet e tu hyp shkallve Nazmija i thot Avnis:
Kom me t’kallxu dishka.
Le n’katin e 70 Pi thot Avnija.
Kur mrrijin n’katin e 70 Avnija i thot: Fol!
I kom harru qilsat en vetsherbim.
Nisen me zhdryp teposht, Kur mrrijin n’katin e 30 nazmija apet:
Kom me t’kallxu dishka.
Le m’kallxon kur t’zhdrrypim posht.
Kur t’dalin te hymja e baneses Avnija i thot Nazmis:
Kallxom tash shka deshte.
Kum bo hajgare.Zonjusha shkon tek dentisti
Nje dite nje Zonjushe shkon tek dentisti.

Dentisti: Hape gojen ju lutem!

Zonjusha: Fleminderit!

Dentisti: Perse me falenderoni?

Zonjusha: Sepse im shoq me thot gjithnjë Mbylle Gojen.


Njeriu besimtar

Ishte një njeri që besonte në Zotin shum ,një ditë mori flakë pallati ku jetonte, erdhi helikopteri ti shpetoj njerzit e i tha keti eja se do digjesh, ky thoshte mua do të më shpetoj Zoti , helikopteri erdhi edhe një her e ky nuk vjen , erdhi përseri e ky nuk vjen …njeriu besimtar vdes dhe kur u taku me zotin i tha: Pse more Zot une ty te besova e ti sme shpetove ? Zoti i tha po a ta qova tri here helikopterin !
Ai tha i hutuar: po a ti ma ke qu a ????….Tymi i ogjakut
Dolen për një gjiro tre vajza te reje ( Tiransja,Korçarja edhe Mirditorja ) dhe pane nje oxhak qe nxirrte shum tym.

Thote Mirditorja: – Sa Tem po nxjerr oxhaku !!!
Ja pret Tironsja: – I thone Tym !!!
- Jo – thote Korçarja – i thone Tim !!!
Pas disa debatesh bien dakort te pyesin nje plak aty afer, pasi ju afruan si me e shkathet e mori fjalen Mirditorja :

- O xhaxha, si i thone ketij Timit ???
Plaku pa u menduar fare ja ktheu :

- Ne te vjetrit moj bije i kemi pas thene P*** e ju te rinjte nuk e di si i thoni…Dy vllezerit
Ishin njëhere dy vëllezer njeri quhej Tru dhe tjetri i Patru . Truri pinte alkool kurse i Patruri ëndej me makine dhe befas një dite perplaset aty afer kalon polici dhe e pyet ; “o i Patru ku e ke Trurin” ? dhe ai i pergjigjet, “ne lokal tu pi raki”.


Pijaneci qe pi per shokun

Nje pijanec shkonte shpesh për të pire në të njejtin lokal
Ulej dhe i thoshte kamarierit,

- Të lutem më sill dy teke konjak!
Kamarieri bëhet kurioz dhe mendon pse ky nuk merr një dopio në një got, po merr dy gota me nga një teke,
Një dite vendos ta pyes,
- Me fal po pse merrni dy teke me dy gota dhe jo një dopio në një got,
Pijaneci i thote..

- Dëgjo kam pasur një shoke që pinim bashke po ai iku në Amerike dhe une vazhdoje ritualin njesoj,

Te nesermen pijaneci porosit vetem një teke
Kamarieri behet perseri kurioz
- Me fal i thote po pse nje teke mos i ka ndodh ndonje gje atij shokut tend

- jo mo jo, ia kthen pijaneci
- une e kam lene tani po pi per ate….


Sherbetorja

I zoti i shtëpise merr në telefon, dhe i pergjigjet sherbetorja, ky i thote: “A ka marre në telefon ndonjë budalla sot?” Ajo i përgjigjet-”Jo zoteri ju jeni i pari.”


Polici
Një polic po ecte me një dhi per dore. Një djalosh kur e sheh fillon me qesh dhe e pyet .

Djaloshi: “Ej ku shkon me ate gomar?”
Polici: “nuk eshte gomar por eshte dhi.”
Djaloshi: “nuk e kisha me ty por me dhine.”

Djali i mbare

Një ditë ma hini baba me shuplaka,
e kam nigju se s’bon me ja kthy babës dorën kurr,
t’ju kum kthy n’shkelma.


Dicka qe nuk e kam bere
Nxënësi: “A do te më ndëshkojë për diçka që nuk e kam bërë?”
Mësuesja: “Sigurisht që jo.”
Nxënësi: “Mirë, sepse unë nuk i kam bërë detyrat e shtëpisë.

http://albaniaforum.albanianforum.net

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi